Kaari Saarma kirjutab selle intervjuu kohta:
Head inimesed!
Siin on eestikeelsete subtiitritega intervjuu dr Peter McCullough’ga, kes on meditsiiniprofessor, kahe meditsiini teadusajakirja toimetaja, enam kui 600 artikli autor ja pandeemia ajal 40 Covid-19 teemalise eelretsenseeritud artikli autor (koos teiste autoritega).
Kui ma peaksin soovitama ainult ühte intervjuud Covid-19 kriisi teemal, siis see siin on minu valik!
Video pikkus on 1:45 ja laadimine võtab veidi aega.
Hea oleks, kui intervjuud vaataksid kõik arstid ja Covid-19 teemas kaasa rääkijad – otsustajad, poliitikud, ametnikud, teadlased.
Veel parem, korraldage ühisvaatamised koos järgneva ühise aruteluga.
Palun edastage see oma arstile ja pange südamele, et ta seda kuulaks või vaataks. Hetkel on meie kõigi panus oluline kriisi lõppemisele. Targasti saab käituda ja kriisi saab lõpetada vaid tõese ja tasakaalustatud informatsiooniga.
Teadusartiklid, mida dr McCullough intervjuus mainib:
Ettekanne Teksase Senatis 11.03.21:
Dr Peter McCullough’i karjääri kohta:
Intervjuu on tehtud juba 19.05.21, seega statistilised andmed on paar kuud vanad. Näiteks USA VAERS-i andmebaasis oli intervjuu toimumise ajal ca 4000 Covid-19 järgset surma ja Euroopa andmebaasis ca 10000. Tänasel päeval need arvud on enam kui kahekordsed (VAERS ca 12000, Eudravigilance enam kui 20000).
Olen ise neid teemasid väga põhjalikult uurinud ja võin kinnitada, et intervjuus räägitu vastab tõele. Siiski üks viga on sisse lipsanud 1,5 tunni intervjuusse. Prof McCullough ütleb 50’54’’: “
Need ravimid on 90% tõhusad nakatumise ennetuses” andes mõista, et nii ivermektiin kui ka hüdroksüklorokviin (HCQ) on ligi 90% efektiivsusega profülaktiliselt nakatumise ja haigestumise ennetuses. Ivermektiini puhul on see tõsi, ent HCQ puhul on efektiivsus uuringute põhjal kõigest ca 35%.
Intervjuule on tehtud ka “Faktikontroll”, mis on kahjuks nii vigane, et vajaks omakorda faktikontrolli. Ametlikku “Faktikontrolli” käesolevas pandeemias ei saa usaldada, kuna see on loodud kaitsma ametkondade narratiivi.
Hiljuti tembeldas Faktikontroll valeks ka viiruse võimaliku päritolu Wuhani laborist. Kindlasti on liikunud pandeemia ajal valeinformatsiooni, ent see intervjuu ei kuulu nende alla.
Dr McCullough’i ausad väljaütlemised pole meeltmööda neile, kel on pandeemiaga seoses omad konfliktsed huvid – valitsus, teatud meditsiiniasutused ja meedia püüavad teda vaigistada. Ent loodan, et just tema on üks nendest, kes saab tulevase Nobeli rahupreemia.